+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Опрема за ракување со гас

Ти си тука : Дома>Производи>Опрема за ракување со гас

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Миксер за гас

  • Опис

ОПИС

SinoCleansky обезбедува нарачан тип мешалка за гас, како течен аргон, LCO2 итн.

Еве референтен тип:

Име: Кабинет за сооднос на мешавина на гас

Напишете НЕ. 8305M-1

Спецификации: Влезен притисок: 0.6-1.2Mpa,

Излезен притисок: 0.2-0.6Mpa

Макс. Излезен проток: 56m3 / h.

Сооднос на точност: ± 0.5%

Опсег на рационалност: 0-30% прилагодлив.

Резервоар за складирање: 230L

Пропорционален дисплеј: Дигитален дисплеј

(CO2 далеку инфрацрвена линија аналитички инструменти прилагодливи 0-30%).

Режим на управување: Автоматско едно парче,

Вид на аларм: Аларм за звук и светло.

Напојување: 220V 50Hz

Излез и влез на воздух: 3/4 топчест вентил (или прирабници)

Инсталирајте анализатор на гас.

Инсталирајте два регулатори на притисок на гас, за да се обезбеди стабилен притисок на гасот

Повеќе спецификации според нашиот придружен лист за технички податоци.


Контактирајте нѐ