+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Хелиум Девар

Ти си тука : Дома>Производи>Хелиум Девар

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Хелиум Девар

Технологија: Високо-вакуумска повеќеслојна изолација плус дизајн на ладен штит

Стандард за производство: ASME

Капацитет на вода: 36L, 66L,110L, 275L, 550L,1074L, итн

Вентил и метри: Аполо, Генерант, Вика, итн

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky Ultra Helium Dewars се дизајнирани и изградени за сигурен транспорт. Тие се лесни, маневрирачки и издржливи, притоа обезбедувајќи супериорни термички перформанси. Уникатниот дизајн на цевката за вратот обезбедува докажана поддршка за време на транспортот. Надворешната тркалачка основа обезбедува максимална стабилност во компактен дизајн.

 

Достапни во големини кои се движат од30 да1000 литри. Ultra Helium Dewars се погодни за воздушен транспорт(Во согласност со ИАТА)со опционалниот вентил за апсолутен притисок. Сите модели се 100% немагнетни за услугата за сликање со магнетна резонанца (МРИ).


1

Технички карактеристики
Типични типови
типединицаSCS- HD30SCS-HD60SCS-HD100SCS-HD250SCS-HD400SCS-HD500SCS-HD1000
капацитет
Целосна јачина на звукL36661102754405501074
Ефективен волуменL30601002504005001000
перформанси
Стапка на испарување%/ден2.751.751.251110.5
Ослободувачки притисок на главниот вентил за ослободувањеPsi/Bar10 / 0.7
Двостепени олеснувачки вентил за олеснување притисокPsi/Bar12 / 0.8
Притисок за олеснување на помошниот вентил за ослободувањеPsi/Bar1 / 0.07
димензија
Надворешен дијаметарmm508606606856110811081310
Висинаmm1227131115411685164317922008
Рицинус бројmm4444444
Големина на рицинусmm100100100125125125150
Дијаметар на цервикалниот каналmm36.236.236.273.673.673.673.6
Дијаметар на цевка за екстракција на течност (MXM)mm12.712.712.719191919
Дијаметар на цевката за екстракција на течност (MIN)mm9.59.59.512.712.712.712.7
Длабочина на цевката за екстракција на течностmm83290211321320126714171632
Поврзување за вентилација (MNPT)1/2 "
Тежина
Тешка тежинаKg5994108185236256480
Оптоварување со целосна тежинаKg62101233216286318605
Забелешка:Длабочината на всисната цевка се мери од горната прирабница до дното на внатрешната долна глававидови на течен хелиум барање за апликација


Пакување и испорака

Целиот Helium Dewar ќе биде спакуван со пластична фолија или картонска или дрвени кутии за заштита на површината. И Хелиум Девар може да се испорача со палета.

Извештај и сертификати

Хелиум Девар се испорачуваат со детален извештај за фабрички тест.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со компатибилниот адаптер за поврзување?

  Различни видови вентили, црево за префрлање и Cryenco во Linda Bayonet Adapt ги задоволуваат вашите барања за примена на течен хелиум.

 • 02
  Што е со времето на испорака на овој тип Хелиум Девар?

  За количина на контејнер од 20 стапки, обично се потребни 3 месеци за да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ