< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Опрема за гасови со висока чистота

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Опрема за гасови со висока чистота

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Алуминиумски цилиндер

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Широк опсег:

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедуваат најширок спектар на алуминиумски цилиндри со високи перформанси кои можат да се користат за многу видови гасови.

Некои од алуминиумскиот цилиндар Sinocleansky се внатрешно третирани со цврстина на отпорност на корозија, затоа е идеален за широк спектар на ретки апликации за ретки гасови, специјален гас и мешавина на гас со висока чистота, вклучувајќи гасови што се користат во производството на полупроводници и други електронски производи, во која одржувањето на чистотата и стабилноста на гасот е од суштинско значење.

Технички карактеристики

Изработен стандард: GB11640, ISO7866, EN1975 и ДОТ-3АЛ итн.

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

Алуминиумски цилиндер

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975 / ISO7866

159-10L-15MPa

159 mm

10 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

203-20L-15MPa

203 mm

20 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

232-30L-15MPa

232 mm

30 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

250-50L-15MPa

250 mm

50 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

204-20L-20MPa

204 mm

20 L

20 MPa

EN1975

250-50L-20MPa

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

250-46.4L-2219Пси

250 mm

46.4 L

2219Пси

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е предноста на тежината на алуминиумските цилиндри?

  40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

 • 02
  Што е со сликањето за цилиндрите?

  Четканото тело со природна необоена купола е стандардно. Достапен е премаз за цело тело во прав.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За нарачки за набавка на големо, обично трае 4-6 недели да се заврши производството.

Контактирајте нѐ