< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Ти си тука : Дома>Производи>HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Лизга / приколка со џамбо-цевка со висок притисок е еден специјален пакет цевка што се користи за складирање и транспорт на гасови со висок притисок. Неговиот дизајн, производство, проверка и прифаќање треба целосно да се усогласи со следниве стандарди: ISO11120, DOT и ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице. Лизгањето / приколката со џамбо-цевки има заслуги за голем капацитет за складирање, висока ефикасност во транспортот и лесно пренесување.

 • Jамбо цилиндер

  Highамбо-цилиндрите со висок притисок се широко користени во индустриско складирање на гас, ЦНГ-станица, транспорт, постројка за производство на електрична енергија, индустриска фабрика, итн. Е се намали загубата на притисок и истекување поради транспорт на долги растојанија, поголема заштеда на енергија ....

 • Каскада со цилиндри adeамбо

  Производите се широко користени за стационарно складирање на земја и можат да бидат дизајнирани врз основа на детално барање на клиенти, а широк спектар на медиум за полнење вклучува ЦНГ и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен гас итн.

 • Контејнер со лизгање на цевки од umамбо

  Производите се широко користени за стационарно складирање на земја и интермодален транспорт ...

 • Приколка за џамбо цевки

  Производите се широко користени за CNG и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен Гас и сл., Со предност во меѓумодалниот транспорт. Има заслуги за голем капацитет за складирање, висока ефикасност во транспортот и лесно пренесување ...

 • Ј-Тон

  Синоклеански обезбедува Y-тон (Y-цилиндар) за гасови со висока чистота, како што се SF6, N2, NF3, итн. Цилиндрите се широко користени и за електронски гасови. Со висока технологија, Синоклеански Y-тон го доби TPED ...