+ 86-10-64709959
EN
сите категории

HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Ти си тука : Дома>Производи>HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Jамбо цилиндер

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

Помала тежина на целото возило, намалување на работата на тракторот и инвестициите.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Inoамбо-цилиндрите SinoCleansky се произведуваат според ISO11120, DOT или ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице.

Highамбо-цилиндрите со висок притисок се широко користени во индустриско складирање на гас, CNG станица, транспорт, постројка за производство на електрична енергија, индустриска фабрика итн. 

Предност на производот:

Голем капацитет за складирање, големини на разновидност, голема безбедност и сигурност, стабилни перформанси, транспорт во практика, убав изглед, флексибилност.

Технички карактеристики

Типичен тип за цилиндар со дебелина на wallидот од 17.4мм, надворешен дијаметар 559мм

Пополнување медиум

CNG,Индустриски гасови како аргон, азот, воздух, водород итн.

Капацитет на вода (L)

1050

2160

2180

2210

2348

Тежина (kg)

1366

2610

2620

2769

2928

Должина (mm)

5400

10450

10500

10950

11580

Работен / тест притисок (MPa)

25 / 37.5

Типичен тип за цилиндар со дебелина на wallидот од 14.8мм, надворешен дијаметар 559мм

Пополнување медиум

Компресирани и течни гасови без ризик од распрснување на водород во согласност со ISO11114-1: 2012

Капацитет на вода (L)

1000

2000

2320

2450

3000

Тежина (kg)

1057

2032

2344

2471

3008

Должина (мм)

4950

9515

10976

11570

14082

Работен / тест притисок (MPa)

25 / 37.5

Типичен тип за цилиндар со дебелина на wallидот од 13.7 mm

Работен притисок (MPa)

20

Пополнување медиум

CNG,H2,N2

Температура (℃)

-50~65

Капацитет на вода (L)

2300

Тест притисок (MPa)

30

Тежина (kg)

2308

Главен материјал

4130X

Должина (мм)

10950


Пакување и испорака

Umамбо-цилиндрите може да се испраќаат со стандардни контејнери, контејнери со отворен врв врз основа на големини. Цилиндрите ќе бидат испорачани со посебна заштита доколку се наоѓаат во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со извештај за тестирање од трети страни и детален извештај за фабриката. Третото лице може да биде BV, TUV или други. Одобрението за TPED може да се издаде за специфични типови цилиндри.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да се избере вистинскиот тип?

  Имаме постоечка листа на производи за да проверите и да изберете; Или, можете да ни кажете што ви е потребен медиум за полнење / работен притисок / капацитет на вода / апликација (приземно стабилно складирање или интермодален транспорт), тогаш ќе ви го препорачаме соодветниот модел за вас;

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој вид контејнер?

  Цилиндарот може да се користи за CNG и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен гас итн.

 • 03
  Какви сертификати имаме?

  Нашите џамбо-цилиндри се произведени според ISO11120 / DOT / ASME стандардот и можеме да обезбедиме извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице. Покрај тоа, нашите џамбо-цилиндри можат да бидат заверени од TPED со ознака Π, некои модели на нашите Jumbo Tube Skid се овластени од ADR, а други модели може да бидат овластени според барањата на клиентите.

 • 04
  Што е со вентилите и другите вклучени додатоци?

  За вентил, можеме да обезбедиме кинеска марка или меѓународна марка (како што се Паркер, ДК итн.). За други додатоци, можеме да обезбедиме список за да проверите кога купувате од нас.

Контактирајте нѐ