+ 86-10-64709959
EN
сите категории

HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Ти си тука : Дома>Производи>HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Каскада со цилиндри adeамбо

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Каскадата на џамбо цилиндар SinoCleansky се произведува според ISO11120, DOT или ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице.

Производите се широко користени за стационарно складирање на земја и можат да бидат дизајнирани врз основа на детално барање на клиенти, а широк спектар на медиум за полнење вклучува ЦНГ и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен гас итн.

Каскадата може да биде два цилиндри, три цилиндри, четири цилиндри и пет цилиндри. Ако е над шест цилиндри, генерално, може да се дизајнира како цевка со лизгање со рамка со големина на контејнер.

Технички карактеристики

Типичен тип за каскада со сертификат ASME

тип

Работен притисок (MPa)

Капацитет на гас (НМ)3)

Тежина на полнење (кг)

Тежина на цилиндар (кг)

Максимална тежина (кг)

димензија

(Мм)

GPR06-7800-CNG-25

24.8

2437

1754

18720

22940

7050 * 1400 * 2185

Прилагодени производи

тип

Работен притисок (MPa)

Капацитет на вода (М.3)

Нето тежина (кг)

Медиум за полнење

Материјал од цилиндар

 Број на цилиндари

SCS4420-559-2

25

4.42

5960

Компримиран воздух

4130X

 2

SCS8840-559-4

25

8.84

11920

Компримиран воздух

4130X

 4

SCS8840-559-4-H2

25

8.84

11920

H2

4130X

 4


Пакување и испорака

Каскадата со џамбо-цилиндри може да се испорача со стандардни контејнери, контејнери со отворен врв или товар од најголемиот дел врз основа на големини. Каскадата на цилиндерот ќе се испорача со посебна заштита доколку е во контејнер.

Извештај и сертификати

Каскадата на цилиндрите е со извештај за тестирање од трети страни и детален извештај за фабриката. Извештајот за тестирање од трета страна вклучува тест за секој цилиндар и тест за затегнатоста на воздухот. Извештајот за фабриката ќе вклучува сертификат за квалитет, упатство за употреба, хидрауличен тест, итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да се избере вистинскиот тип?

  Имаме постоечка листа на производи за да проверите и да изберете; Или, можете да ни кажете што ви е потребен медиум за полнење / работен притисок / капацитет на вода, тогаш ќе ви препорачаме соодветен модел за вас;

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој вид каскада?

  Каскадата со цилиндри може да се користи за CNG и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен гас итн.

 • 03
  Што е со вентилите и другите вклучени додатоци?

  За вентил, можеме да обезбедиме кинеска марка или меѓународна марка (како што се Паркер, ДК итн.). За други додатоци, можеме да обезбедиме список за да проверите кога купувате од нас.

 • 04
  Која е гаранцијата?

  Во рок од 18 месеци од датумот на испорака или во рок од 12 месеци по инсталацијата (земете го првиот рок што истече како краен рок), под премисата за правилна инсталација и употреба, ние обезбедуваме бесплатна услуга за поправка на дефекти на производот. Ако количината на вашата нарачка е голема, можеме дури и да испратиме инженер во вашите простории.

                                       

Контактирајте нѐ