+ 86-10-64709959
EN
сите категории

HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Ти си тука : Дома>Производи>HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Приколка за џамбо цевки

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

Помала тежина на целото возило, намалување на работата на тракторот и инвестициите.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Приколка за џамбо цевки SinoCleansky се произведуваат според ISO11120, DOT или ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице.

Производите се широко користени за CNG и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен Гас и сл., Со предност во интермодалниот транспорт. Има заслуги за голем капацитет за складирање, висока ефикасност во транспортот и лесно пренесување.

Приколката HP џамбо цевка главно се состои од HP џамбо цевка со лизгање и шасија. Популарната големина на приколката е 40 стапки со шасија, а шасијата може да биде 3 триаксијална или 2 триаксијална.

Како комплетна единица, ние главно дизајнираме два вида на приколка: Едниот е Frame тип на приколка од џамбо цевки, кој прозорецот и шасијата може слободно да се поврзат или одделат. Другата е приколка од џамбо цевки од типот Завој, која лизгање и шасија се фиксирани заедно.

Технички карактеристики

Популарен тип за индустриски гас и CNG

Тип на светлина за ЦНГ

Забелешка: 1. Податоците за полнење на волуменот на гасот, тежината на товарот и вкупната тежина се базираат на ЦНГ.

               2. Горенаведените спецификации се наменети само за нашите типични типови. Поточните и деталните параметри и техничките цртежи се достапни на барање.

Пакување и испорака

Приколката џамбо цевка треба да се испрати како товар.

Извештај и сертификати

Приколките за џамбо цевки се со извештај за тестирање од трети страни и детален извештај за фабриката. Извештајот за тест од трета страна вклучува тест за секој цилиндар и тест за затегнатоста на воздухот на пролизгувањето. Извештајот за фабриката ќе вклучува сертификат за квалитет, прирачник за упатства, извештај за тест за фабрика итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да се избере вистинскиот тип?

  Имаме постоечка листа на производи за да проверите и да изберете; Или, можете да ни кажете што ви е потребен медиум за полнење / работен притисок / капацитет на вода / апликација (стационарно складирање на земја или интермодален транспорт), тогаш ќе ви го препорачаме соодветниот модел за вас; Покрај тоа, Jumbo Tube Skid може да се прилагоди, па затоа можеме да разговараме за тоа доколку има некои посебни барања.

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој вид контејнер?

  Контејнерот може да се користи за CNG и разни индустриски гасови како што се Аргон, Азот, Хелиум, Водород, Прочистен гас итн.

 • 03
  Какви сертификати имаме?

  Нашите џамбо-цилиндри се произведени според ISO11120 / DOT / ASME стандардот и можеме да обезбедиме извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице. Покрај тоа, нашите џамбо-цилиндри можат да бидат заверени од TPED со ознака Π, некои модели на нашите Jumbo Tube Skid се овластени од ADR, а други модели може да бидат овластени според барањата на клиентите.

 • 04
  Кои документи ќе бидат вклучени при испорака на стоката?

  Документи издадени од фабрика: Сертификат за квалитет / Упатство за употреба / Извештај за тест на фабрика итн. Документи издадени од трето лице: Комплетен извештај за инспекција (Вклучувајќи ги физичките својства, хемиските својства, извештаите за тестот на притисокот на водата, итн.)

                                       

Контактирајте нѐ