+ 86-10-64709959
EN
сите категории

HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Ти си тука : Дома>Производи>HP Jumbo цевка, Skid и приколка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Ј-Тон

За гасови со висока чистота, електронски гасови.

За HCL, CL2, SF6, NF3, N2O, He, N2, итн.

Според ISO11120, DOT и GB стандард.

Со TPED сертификат.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Синоклеански обезбедува Y-тон (Y-цилиндар) за гасови со висока чистота, како што се SF6, N2, NF3, итн. Цилиндрите се широко користени и за електронски гасови. Со висока технологија, Sinocleansky Y-ton го доби одобрението TPED и произведено според ISO1120, DOT и GB стандард.

Технички карактеристики

Надворешен дијаметар 610мм, со ISO11120, TPED, GB сертификат

Содржина

податоци

Содржина

податоци

Работен притисок

16.6 Mpa

Медиум за полнење

N2,He,SiH4,SF6,NF3,N2O,CL2,HCL,group1,group2,group5,group7(ISO11114-1:2012)

Капацитет на вода

440L

470L

520L

Должина на цилиндар

2120 mm

2235 mm

2428 mm

Надворешен дијаметар 850мм, со сертификат DOT TPED, GB

Содржина

податоци

Содржина

податоци

Работен притисок

16.6 Mpa

Медиум за полнење

HCL, CL2, итн.

Капацитет на вода

880 L

Должина на цилиндар

2270 mm


Пакување и испорака

Y-тонот може да се испорача со палета, или лабав во контејнер.  

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со чистотата на гасот

  Внатрешниот wallид на нашите цилиндри се третира преку мелење. Значи, цилиндрите можат да се користат за 99.999% гас со висока чистота.

 • 02
  Дали ги снабдувате вентилите?

  Ова се базира на барање на клиент. Нашите нормални типови на вентили се CGA330 и CGA712.

 • 03
  Дали снабдувате Y-тон со висока чистота SF6?

  Ова се базира на количината и проектот. Какви било детали само е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Контактирајте нѐ