+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Пијалок за гас на алуминиумски цилиндар

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Внатрешни третмани: отпорност на корозија.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Линија со широк опсег: Надворешен дијаметар: 89 mm - 250 mm Капацитет на вода: 0.5 L - 50L Работен притисок: 12.4 MPa, 13.9 MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедете повеќе типови цилиндри за гас од алуминиум за пијалаци. Главно се користи за храна CO2. Популарниот капацитет на вода е 13.4 L, работен притисок вклучувајќи 12.4MPa, 20MPa, итн.

чистење: Цилиндрите се обезбедуваат комерцијално чисти.

Алуминиумските цилиндри Синокленски се лесни, отпорни на корозија алтернатива на конвенционалните челични цилиндри, комбинирајќи драматично заштеда на тежина со проширена испорака на цилиндрите на гас и исклучителна сила и издржливост.

Технички карактеристики

Пијалоци со гас за алуминиумски пијалоци Популарни видови

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ДОТ-3АЛ

LWH203-13.4L-12.4MPa

(C020 / B20)

203 mm

13.4 L

12.4 MPa

EN1975

LWH204-13.4L-20MPa

204 mm

13.4 L

20 MPa

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Алуминиумскиот цилиндер „Пијалок гас“ се произведува од алуминиумска легура со висока јачина 6061.

 • 02
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Алуминиумскиот цилиндер за пијалоци е фокусиран на услугата за пијалоци. Идеално е да се складира јаглероден диоксид во форма на храна за комерцијални пива, дигалки, јаболковини, измет и газирани пијалоци.

Контактирајте нѐ