+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Индустриски цилиндер за алуминиум со гас

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Внатрешни третмани: отпорност на корозија.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Широк опсег:

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедуваат најширок спектар на цилиндри за гас со индустриски гас со алуминиум со високи перформанси, кои главно се произведуваат според стандардот EN1975 и DOT-3AL, GB и ISO стандардот. Популарниот капацитет на вода е од 10L до 50L, работен притисок вклучувајќи 15MPa, 15.3MPa, 20MPa, итн.

Таа е идеална за широк спектар на апликации за редок гас, специјален гас и мешавина на гас со висока чистота, вклучувајќи гасови што се користат во производството на полупроводници и други електронски производи, во кои одржувањето на чистотата и стабилноста на гасот е од суштинско значење. Цилиндрите се исто така достапни за задржување на гасови за заварување и сечење, како и широк спектар на други индустриски апликации.

Технички карактеристики

Индустриски цилиндер за алуминиум со гас

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975 / ISO7866

159-10L-15MPa

159 mm

10 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

203-20L-15MPa

203 mm

20 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

232-30L-15MPa

232 mm

30 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

250-50L-15MPa

250 mm

50 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

204-20L-20MPa

204 mm

20 L

20 MPa

EN1975

250-50L-20MPa

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

250-46.4L-2219Пси

250 mm

46.4 L

2219Пси

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е предноста на тежината на алуминиумските цилиндри?

  40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

 • 02
  Што е со сликањето за цилиндрите?

  Четканото тело со природна необоена купола е стандардно. Достапен е премаз за цело тело во прав.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За нарачки за набавка на големо, обично трае 4-6 недели да се заврши производството.

Контактирајте нѐ