+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесплатен алуминиумски цилиндер за алуминиум со HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Медицински цилиндер за алуминиум со кислород

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Внатрешни третмани: отпорност на корозија.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Широк опсег:

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедуваат широк спектар на цилиндри за гас од медицински кислород алуминиум, кои главно се произведуваат според EN1975 и DOT-3AL, GB и ISO стандардот. Популарниот капацитет на вода е од 2L до 21.4L, најголемиот капацитет на вода може да биде 50L, работен притисок вклучувајќи 13.9MPa, 15MPa, 15.3MPa, 20MPa, итн.

Употреба: Тој е идеален избор за домашна кислородна терапија, итни медицински услуги и претхоспитална заштита, како и болници, домови за стари лица и други медицински установи.

Технички карактеристики

Цилиндрик од алуминиум од медицински кислород

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975

EN111mm-2.0L-20MPa

111 mm

2 L

20 MPa

EN1975

EN203mm-12.0L-15MPA

203 mm

12 L

15 MPa

EN1975

EN250-50.0L-20MPA

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

M009

111 mm

1.7 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

MD15

111 mm

2.8 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

ME24

111 mm

4.6 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

M060

184 mm

10.7 L

2219Пси

ДОТ-3АЛ

M122

203 mm

21.4 L

2219Пси

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Цилиндрот Медицински кислород алуминиум се произведува со висока јачина на алуминиумска легура 6061.

 • 02
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Цилиндрот Медицински кислород алуминиум е посветен на медицинска нега. Најчесто се користи во домашна терапија со кислород, итни медицински услуги и така натаму.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За нарачки за набавка на големо, обично трае 4-6 недели да се заврши производството.

Контактирајте нѐ