+ 86-10-64709959
EN

Контакт Пребарување Новини и настани Ресурсен центар Вработувања блог

сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контакт

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[Email заштитени] Погледнете повеќе +
Бесшевен челичен цилиндер на HP

With the world class equipment and advanced technical process, SinoCleansky can produce Large, medium, small sizes high pressure seamless cylinders which range from 13.9Mpa-30Mpa in working pressure, 2L-150L in water liter. “SinoCleansky” brand seamless steel cylinders have reliable quality, clear stamping, consistent height and elegant appearance. SinoCleansky’s cylinder has been exported to over 40 countries and areas all over the world.

 • Одобрен цилиндер со прободена цевка со TPED

  Биливиот цилиндер на Синоклеански Билет-прободен се произведува според ISO9809 стандардот. Одобрение на ТПЕД, со меѓународни извештаи за тестови на TUV меѓународни страни.

 • ISO9809 Цилиндричен цевки

  SinoCleansky ги обезбедува сите видови челични цилиндри за гас. ISO9809 стандард цилиндричен цилиндар се шират на големо во целиот свет, вклучувајќи ги и Блискиот исток, Југоисточна Азија, Африка ...

 • EN ISO9809 цилиндер (TPED)

  SinoCleansky EN ISO9809 гасниот цилиндер се произведува строго во согласност со стандардот EN ISO9809, одобрение за TPED, а со ознака π на цилиндерот ...

 • ДОТ цилиндар

  Цилиндор за гас SinoCleansky DOT е произведен според стандардот ДОТ-3АА. Овој стандарден цилиндар е главно за пазарот во Јужна Америка и Северна Америка, со меѓународни извештаи за тестирање на трети страни ...

 • GB5099 цилиндер

  SinoCleansky обезбедува повеќе типови на GB5099 челични цилиндри за гас. GB5099 стандардните челични цилиндри се широко прифатени од клиентите ширум светот, вклучувајќи ги и Блискиот исток, Југоисточна Азија ...