+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Одобрен цилиндер со прободена цевка со TPED

Билен цилиндер прободена во билтенот.

Одобрен стандард ISO9809.

TPED одобрение со ознака ПИ.

Овластен меѓународен инспекциски орган.

Супер висок работен притисок 30Mpa.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас SinoCleansky Billet-Pierced е произведен според стандардот ISO9809. Одобрение за ТПЕД, со извештаи за тестови на трети страни од меѓународна страна на ТУВ.

Цилиндрите се широко користени за кислород (О2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (СО2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што ги опфаќа индустриските, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

Технички карактеристики

Популарен цилиндер со пробивање на биллет

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ISO9809

OD229-20-40L

229 mm

40 L

20 MPa

ISO9809

OD229-20-50L

229 mm

50 L

20 MPa

EN ISO9809

OD232-23-47L

232 mm

47 L

23 MPa

ISO9809

OD229-30-50L

229 mm

50 L

30 MPa

EN ISO9809

OD267-20-80L

267mm

80L

20 MPa

ISO9809

OD267-30-80L

267mm

80L

30 MPa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за тест за хидраулични тестови и тест извештај за тест тев за одобрување на TPED, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Цилинот прободен со буква е произведен од челичен пакет, но не и челична цевка.

 • 02
  Каков вид на гас ќе користи овој вид цилиндар?

  Просторот со прободена во платформа може да се користи за индустриски гас, како што се кислород, азот, аргон, итн. Особено, цилиндерот може да се користи за водород.

 • 03
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Едно од најпопуларните полиња за цилиндарот со пробивање на парична казна е противпожарната заштита. Особено за цилиндерот 80L 300bar, кој може да оптовари повеќе противпожарен агенс CO2.

Контактирајте нѐ