+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ДОТ цилиндар

Стандардот ДОТ е одобрен.

Овластен меѓународен инспекциски орган.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

Широко се користи за заварување и сечење.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас SinoCleansky DOT е произведен според стандардот DOT-3AA. Овој стандарден цилиндар е главно за јужноамериканскиот и северноамериканскиот пазар, со меѓународни извештаи за тестирање од трети страни. Некои специфични типови се широко користени во полето за заварување и сечење, како што се 20CF и 40CF, кои се популарни и на пазарот на Блискиот исток.

Цилиндрите се широко користени за кислород (О2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (СО2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што ги опфаќа индустриските, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

Технички карактеристики

ДОТ цилиндар

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ДОТ-3АА

20CF (MC10)

133 mm

3.6 L

2015 psi

ДОТ-3АА

40CF (B40)

178 mm

7.8 L

2015 psi

ДОТ-3АА

225CF

229 mm

43.3 L

2015 psi 

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тест, извештај за хидрауличен тест и извештај за тест за трети страни, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од 20ft контејнер со палети, особено за малите цилиндри.

 • 02
  Што е со цилиндерот користејќи како комплет за заварување и сечење?

  Цилиндарот за кислород 20CF се совпаѓа со цилиндерот MC10 ацетилен. Цилиндрот за кислород 40CF се совпаѓа со цилиндерот Ацетилен Б40.

 • 03
  Што е со вентилите на цилиндарот?

  Цилиндричните вентили може да се обезбедат врз основа на барање на клиентот, како што се вентилите од серијата CGA.

Контактирајте нѐ