+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

EN ISO9809 цилиндер (TPED)

Одобрен е стандардот EN ISO9809.

TPED одобрение со ознака ПИ.

Овластен меѓународен орган за инспекција ТУВ.

Супер висок работен притисок 30Mpa.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас SinoCleansky EN ISO9809 е произведен строго во согласност со стандардот EN ISO9809, одобрување TPED и со ознака π на цилиндерот. Цилиндрите се со извештаи за тестирање на меѓународни трети страни на TUV. Како висок производ, овој тип цилиндар е широко користен на европскиот пазар и исполнува повисоки барања.

Цилиндрите се широко користени за кислород (О2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (СО2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што ги опфаќа индустриските, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

И цилиндрите вклучуваат цилиндри вртени со цевки, исто така и цилиндри прободени во палка.

Технички карактеристики

Популарен цилиндар EN ISO9809 (TPED)

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за тест за хидраулични тестови и тест извештај за тест тев за одобрување на TPED, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите за цилиндрите од овој тип?

  Цилиндарот е врвен производ со извештај за тестирање од трета страна. И за некои типови цилиндри, работниот притисок може да биде 300bar, што е дозволено цилиндрите да товарат повеќе гасови.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, на европскиот пазар, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер со палети од 20 метри.

 • 03
  Што е со апликацијата за цилиндрите?

  Цилиндрите можат широко да се користат за медицински гас, заварување и сечење, гаснење пожар итн.

Контактирајте нѐ