+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

GB5099 цилиндер

Голем rвон на водата.

Јасен печат, добри перформанси.

Многу видови на вентил и капачиња.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува повеќе видови на цилиндри за гас од челик GB5099. Стандардните челични цилиндри GB5099 се широко прифатени од клиенти ширум светот, вклучително и Блискиот исток, Југоисточна Азија, Јужна Азија и сл., Со детален извештај за тест на фабриката како осигурување на квалитетот

Цилиндрите се широко користени за кислород (О2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (СО2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што ги опфаќа индустриските, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

Технички карактеристики

GB5099 цилиндер

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB5099

WMA140-15-10L

140 mm

10 L

15 MPa

GB5099

WMA219-15-40L

219 mm

40 L

15 MPa

GB5099

WMA232-15-47L

232 mm

47 L

15 MPa

GB5099

WZA267-15-68L / 67.5L

267 mm

67.5 л / 68 л

15 Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови и хидростатски тест.

Извештајот за фабриката на SinoCleansky ги прикажува сите тестови што ги бара GB5099 std, кои вклучуваат: Тест за хемиски состав; Физички тестови како тест на затегнувачка цврстина; Тест за јачина на принос, тест за вредност на влијанието; Тест за рафали и сл.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Цилиндарот GB5099 се произведува со челична цевка. Материјал како 37Mn, 34CrMo4, итн.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер 20-ти, ако без палета, количината на товар е 1400 парчиња за 10L, 480 парчиња за 40L, 410 парчиња за 47L и 245 парчиња за 68L.

Контактирајте нѐ