+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Ти си тука : Дома>Производи>Бесшевен челичен цилиндер на HP

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ISO9809 Цилиндричен цевки

Голем rвон на водата.

Јасен печат, добри перформанси.

Многу видови на вентил и капачиња.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува сите видови на челични цилиндри за гас. Стандардниот цилиндар циркулирачки ISO9809 широко се извезува ширум светот, вклучително и Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Јужна Азија, итн. Популарниот капацитет на вода е од 2L до 68L, работниот притисок е главно 150bar, 200bar и 250bar.

Цилиндрите се широко користени за кислород (О2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (СО2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што ги опфаќа индустриските, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

Технички карактеристики

Популарен цилиндар за цевка и откачен ISO9809

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ISO9809

WMA140-15-10L

140 mm

10 L

15 MPa

ISO9809

WMA219-15-40L

219 mm

40 L

15 MPa

ISO9809

WMA232-15-47L

232 mm

47 L

15 MPa

ISO9809

OD232-20-50L

232 mm

50 L

20 MPa

ISO9809

OD267-15-68L

267 mm

68 L

15 MPa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови и хидростатски тест.

Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од ISO9809 std, кои вклучуваат: Тест за хемиски состав; Физички тестови како тест на затегнување на истегнување; Тест на јачина на принос, тест за вредност на влијанието; Тест на рафал итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Цилиндерот ISO9809 се произведува со челична цевка. Материјал како што се 37Mn, 34CrMo4, итн.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер 20-ти, ако без палета, количината на товар е 1400 парчиња за 10L, 480 парчиња за 40L, 350 парчиња за 50L и 245 парчиња за 68L.

 • 03
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Нашите цилиндри им служат на клиентите низ целиот свет, вклучувајќи ги и фабриките за гас, дистрибутерите на гас и така натаму, широко користени за индустриски, противпожарни, медицински, итн.

Контактирајте нѐ