< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Инженерско решение за гас

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Инженерско решение за гас

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Единица за одделување на воздухот ASU

  • Опис

ОПИС

Единица за одделување на воздухот ASU

SinoCleansky обезбедува нарачано решение за единицата за поделба на воздухот ASU, вклучително:

Разделување на воздухот од мала и средна големина

Опрема за чист азот

Опрема за апсорпција на променлив притисок

1. Одвојување на воздухот од мала и средна големина

Единиците за раздвојување на воздухот (ASU) произведуваат кислород со висока чистота, азот, аргон и ретки гасови преку комбинација на прочистување на адсорпција, криогенска дестилација и внатрешна компресија на производи со висок притисок.

Поделба на воздухот што ги исполнува највисоките стандарди за квалитет за производство на течни или гасовити технички гасови со користење на криогенски процес со технологија на послужавник или пакување.

има серија на растенија ASP и течности и течности со процес заснован на апсорпција на молекуларно сито при нормална температура и проширување на бустер, се применува кула за структурно пакување и се вади аргон преку целосна исправка без технологија на водород и внатрешна обработка.

SinoCleansky иновативниот мал ASU, дизајниран со процес на низок притисок, го елиминираше неповолниот момент за голема потрошувачка на енергија во конвенционалните дизајни. 

1. ASU кој е дизајниран со процес на низок притисок.

2. Елиминирана е карактеристиката на голема потрошувачка на енергија во конвенционалните дизајни.

3. Со најстроги стандарди за здравје, безбедност, животна средина и квалитет (HSEQ).

4. Најсовремени технологии и докажан дизајн за сигурно работење.

5. Нашето портфолио на услуги вклучува континуирана оперативна поддршка, обука на операторот, одржување и поправки, услуги за резервни делови, како и модификации и обновувања на постројките.

2. Опрема за чист азот

Процесот на проширување на ортофлоу поседува карактеристики на мала единица потрошувачка на енергија, висок однос на извлекување и видлива економија на долготрајно работење. Додека процесот на експанзија на повратниот тек поседува одлики на висок притисок на азотни производи надвор од кулата, без никакво влијание во чистотата и помалку еднократно вложување на комплетна опрема. 

1. Азотните постројки со висока чистота се дизајнирани и изградени со највисоки стандарди за сигурност и ефикасност за да ги задоволат различните побарувања на клиентот.

2. Потврден во квалитет од меѓународна трета страна, опремен со експандер за производство на ладење, а производството беше добро изработено, стабилно работење и длабоко ценето од клиентот.

3. Опрема за апсорпција на променлив притисок

Фокусот кон барањата на клиентите ни овозможува да развиваме постројки со оптимална енергетска ефикасност што значително ги намалува трошоците - без разлика дали барањата за производство на кислород се високи или ниски волумен.

1. Нашите постројки за ПСА се засноваат на сигурен, флексибилен и без проблем процес на адсорпција на вакуумски замав на притисок (ВПСА).

2. Тие се совршено прилагодени за апликации преку струја за кои е потребен низок гасен кислород со нивоа на чистота до 95 проценти по волумен.

3. Растенијата се лесно достапни и лесни за одржување. Тие брзо се поставуваат и пуштаат во употреба на лице место и исто така можат лесно да се преместат.


Контактирајте нѐ