< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Инженерско решение за гас

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Инженерско решение за гас

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Станица за пререгизирање и полнење на индустриски гасови

  • Опис

ОПИС

Процес на регасификација на индустриски гасови и станица за полнење

Криоген систем за полнење на течен гас и проток на систем за снабдување со колективен гас (за еден криоген резервоар за складирање од систем за полнење под висок притисок и криоген колективен систем за снабдување со гас).

слика

Пример за проток за средна криогена пумпа за течност

слика

Контактирајте нѐ