< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Инженерско решение за гас

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Инженерско решение за гас

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Лизгачки течни азотни пумпи под притисок поставени на возило

  • Опис

ОПИС

Течни пумпи за азотни пумпи под висок притисок поставени на возило:

SinoCleansky произведе систем за активна подвижна пумпа (количка) на отворено, како што се монтирани возила со висок притисок течна азотна пумпа за ископување на нафтени полиња и полиња со гас, течни азотни пумпи со проток за прочистување на азот на гасоводот со природен гас. И, ваквиот систем е погоден за автопатски превоз на долги релации; покрај тоа, тие имаат голема сигурност. За откривање на истекување на морските цевководи се користат истекувања на цевководи хелиум и азот, кои откриваат соодветни лизгалки на пумпите (сертифицирано е здружение за класификација CCS). Лизгања на пумпи за LNG и пликови за пумпи со висок притисок L-CNG се користат за станици на природен бензин; L-CNG и други целосни системи се користат за урбани цели на природен гас за бричење.

微 信 图片 _20201215154603

 Проток: 50-15000L / H (течна состојба)

 Максимален притисок за излез: 70MPa

 Нивото на интеграција на системот (лизгање на пумпата) е високо; сите компоненти се инсталираат на комплетен начин: систем за напојување (комплет за генератор на гориво / комплет генератор), пумпа, испарувач, систем за контрола, цевковод, систем за снабдување со гориво.

 Системот користи мониторинг на точки и контрола на PLC; може да се реализира автоматско работење на системот.

 Работата на системот е едноставна: што е потребно за да се направи поврзување на влезните и излезните цевководи, вклучување на снабдувањето со прав или стартување на системот за прав.

 Системот има посебен дизајн: може да ги прилагоди операциите на отворено и честиот автопатски превоз. Покрај тоа, тој има извонредна анти-удар, ветроупорен и независна работна способност.


Контактирајте нѐ