+ 86-10-64709959
EN
сите категории

ЛНГ пумпа лизгалка

Ти си тука : Дома>Производи>ЛНГ пумпа лизгалка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Л-ЦНГ пумпи лизгалки

  • Опис

ОПИС

Лизма систем на пумпа L-CNG вклучува:

L-CNG возвратни пумпи со висок притисок (едниот е во функција, а другиот е наменет за подготвеност или и двете се користат истовремено), пневматски вентил, систем на инструменти, електронски систем, цевковод за топлинска изолација, рамка за пакување и машина за полнење на гас CNG, итн. Изолацијата на самото место е едноставна и лесна, она што е потребно да се направи е поврзување на цевководот за влез на течност, гасовод за враќање на воздухот, гасовод за излез на течност, контролен кабел и воздух на инструментот.

 Проток: 500-5000L / H (течна состојба)

 Максимален притисок за излез: 27.5MPa

слика

слика


Контактирајте нѐ