+ 86-10-64709959
EN
сите категории

ЛНГ пумпа лизгалка

Ти си тука : Дома>Производи>ЛНГ пумпа лизгалка

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЛНГ пумпи лизгалки

  • Опис

ОПИС

ЛНГ-систем на пумпа за лизгање вклучува:

Потопени пумпи со LNG (вклучувајќи базен за пумпа, единечна пумпа или двојна пумпа), пневматски стоп вентил, засилувач на резервоар за складирање испарувач BOG, систем на инструменти, електронски систем за контрола, цевковод за топлинска изолација, рамка за пакување и машина за полнење течност LNG, итн. изолацијата на страницата е едноставна и лесна, она што е потребно да се направи е поврзување на цевководот за влез на течност, гасовод за враќање на воздухот, гасовод за излез на течност, контролен кабел и воздух на инструментот. Откако ќе заврши првичното ладење на системот, системот може да биде во состојба на мирување 24 часа; течноста се полни во случај да работи.

 Проток: 12-25m³ / H (единечна пумпа)

 Лифт: 140-240м

слика

слика

Контактирајте нѐ