+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Регасификација на ЛНГ

Ти си тука : Дома>Производи>Регасификација на ЛНГ

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Процес на лизгање на групата цилиндри за пререзификација

  • Опис

ОПИС

Процес на лизгање на групата цилиндри

а) Група цилиндри за LNG: за раствор за пренос, складирање и снабдување со LNG.

б) LNG перипортална лизгалка: за LNG и BOG гас се склопуваат и се транспортираат до LNG гасификација на излезот.

ЛНГ излез за гасификација: за гасификација на LNG, комплексна топлина, регулатор на притисок, мерење, плус фаул, така што пост-гасификацијата на природниот гас е во согласност со барањата на корисникот, постојана, постојана температура, постојан притисок на излезот.                    

слика

Контактирајте нѐ