+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Регасификација на ЛНГ

Ти си тука : Дома>Производи>Регасификација на ЛНГ

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Процес на лизгање со лизгање на лизгање

  • Опис

ОПИС

Процес на лизгање на ЛНГ за лизгање

а) Лизгач на резервоарот за складирање LNG: за складирање LNG и снабдување со течност, генерално купено или обезбедено директно од корисникот. (Хоризонталниот резервоар се испорачува со системи под притисок, вертикално складирање на резервоарот за складирање под притисок)

б) Истоварување на PBU лизгање: за зајакнување и постојан притисок кога цистерната со LNG истоварува течност, тогаш резервоарите за складирање LNG можат да ја достигнат нормалната разлика во притисокот на течноста, така што цистерни со LNG можат да наполнуваат наводнување.

в) ЛНГ излезна лизгачка гасификација: за гасификација на ТНГ, комплексна топлина, регулатор на притисок, мерење, плус фаул, така што пост-гасификацијата на природниот гас во согласност со барањата на корисникот да биде постојана, постојана температура, постојан притисок на излезот . Кога брзината на проток ≥1000Nm³ / h, се препорачува LNG испарувач да се цени одделно или темелно одделно на самото место.

слика


Контактирајте нѐ