+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Регасификација на ЛНГ

Ти си тука : Дома>Производи>Регасификација на ЛНГ

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЛНГ скејд за регасификација со процес на приколка

  • Опис

ОПИС

ЛНГ лизга за реказификација со процес на приколка

а) Цистерни со LNG или контејнери со LNG: за транспорт на LNG, решение за снабдување со складирање.

б) Лизгање под притисок на цистерни со ТНГ: за зајакнување и постојан притисок кога танкерите ТНГ истоваруваат течност, така што кога ТНК-контејнерите или ЛНГ контејнерите ќе постигнат постојан притисок на излез на ТНГ во излезната гасификација на ТНГ.

в) ЛНГ излезна лизгачка гасификација: за гасификација на ТНГ, комплексна топлина, регулатор на притисок, мерење, плус фаул, така што пост-гасификацијата на природниот гас во согласност со барањата на корисникот да биде постојана, постојана температура, постојан притисок на излезот . Кога брзината на проток ≥1000Nm³ / h, се препорачува LNG испарувач да се цени одделно или темелно одделно на самото место.

слика


Контактирајте нѐ