+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Регасификација на ЛНГ

Ти си тука : Дома>Производи>Регасификација на ЛНГ

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Процес на стандардна станица за регасификација на LNG

  • Опис

ОПИС

Стандарден процес на станица за рекасификација на LNG

а) Лизга за истоварување: чекор по чекор и постојан притисок за течности за растоварување на цистерни со LNG, танкери за LNG да ја достигнат нормалата до разликата во притисокот во инфузијата на резервоарот за складирање со LNG, со функција за полнење на цистерни LNG.

б) Лизгање на резервоарот за складирање LNG: за складирање LNG и течност, генерално купена или обезбедена директно од корисникот, резервоарот доаѓа со производители на опрема за да обезбеди комплетни комплети опрема за притисок на резервоарот и рутирање на цевките.

в) ЛНГ излезна лизгачка гасификација: за гасификација на ЛНГ, филтер, регулатор на притисок, мерење, плус фаул, така што пост-гасификацијата на природниот гас е во согласност со барањата на корисникот константна, постојана температура, постојан притисок на излезот.

слика


Контактирајте нѐ