< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Транспорт и складирање на ЛНГ

Ти си тука : Дома>енергија>Транспорт и складирање на ЛНГ

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Транспорт и складирање на ЛНГ

SinoCleansky обезбедува целосно решение за LNG транспорт и складирање. Од мали цилиндри до контејнери со резервоар за ISO, SinoCleansky ќе ви биде сигурен снабдувач. Опремата за транспорт и складирање LNG, од мали цилиндри до контејнерите со резервоарот ISO, тие се користат за станицата LNG, индустријата, за производство на LNG итн.

 • Контејнер за резервоар за ISO LNG T75

  Интеркомодалните контејнери на Синокленски се произведуваат според GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди, со сертификат за регистрирање на LIoyd's CSC, сертификат за БВ и сертификат за CCS ....

 • LNG цилиндар

  Стандарден SinoCleansky GB стандарден фластер Dewar за LNG е вид на високо-слојно влечен, повеќеслоен изолациски топло-изолационен криогени течен сад што може да се примени за чување, транспорт на производи за течен гас, како што е LNG ...

 • Резервоар за LNG

  За да обезбеди опрема со високи перформанси, Синокленски направи серија строги тестови, вклучувајќи автоматски процес на заварување, рендгенски и ултразвучни тестови, производство на вакуум и тестирање ....

 • LNG камион танкер

  Камион со резервоар за камиони Sinocleansky LNG има голем капацитет, пониска само-тежина на возилото ниска цена на работење и мала стапка на испарување што ја прави популарна низ целиот свет ....

 • Компактен криогени резервоар LNG

  Карактеристиката на високо-вакуумната повеќеслојна изолација и добро дизајнираната структура доведуваат до нула загуба на течност НЕЛО дури и ВЕРЕЛНО НУЛА и долгорочно зајакнување на вакуум ....