< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Транспорт и складирање на ЛНГ

Ти си тука : Дома>енергија>Транспорт и складирање на ЛНГ

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

LNG цилиндар

Капацитет на вода: 175L - 500L.

Работен притисок: 1.38Mpa, 1.59Mpa итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански  GB стандардна Dewar колба за LNG е вид на висок вакуум, повеќеслоен топлински изолациски отстранлив криогенски течен сад што може да се примени за складирање, транспорт на производи со течен гас, како што е LNG

Технички карактеристики

LNG цилиндар

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB24159

DPL450-175L-1.38MPA

508 mm

175 L

1.38 MPA

GB24159

DPL450-195L-1.38MPA

508 mm

195 L

1.38 MPA

GB24159

DPL450-210L-1.38MPA

508 mm

210 L

1.38 MPA

GB24159

CDP600-450-1.59

/

450 L

1.59 MPA

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L шишиња од тишина, обично тие ќе бидат испорачувани од контејнер 20ft, количината на товарење е околу 40 до 50 парчиња.

 • 02
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За количина на контејнер од 20 метри, обично се потребни 4-6 недели да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ