< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Транспорт и складирање на ЛНГ

Ти си тука : Дома>енергија>Транспорт и складирање на ЛНГ

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

LNG камион танкер

Целосен опсег на полуприколка

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 5М3 - 57М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански снабдување со камион цистерна, посветена на LNG, шасијата е опционална, исто така е достапна и услуга направена по нарачка.

Камион цистерна Sinocleansky LNG има голем капацитет, помала тежина на возилото со ниска цена на работа и мала брзина на испарување што се прави популарно во целиот свет.

Технички карактеристики

LNG камион танкер

Волумен

5М3 - 57М3

Работен притисок

0.3Mpa, 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Стандард за производство

МК, ASME, EN

Медиум

ЛНГ

Пакување и испорака

Цистерна за камиони со шасија ќе се испорача со фиксирани со јажиња, директно испорачана на големо.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично се потребни 3-4 месеци да се заврши производството.

 • 02
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ