< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Транспорт и складирање на ЛНГ

Ти си тука : Дома>енергија>Транспорт и складирање на ЛНГ

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Контејнер за резервоар за ISO LNG T75

Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација.

Апликација: Складирање и транспорт на LNG.

Стандард: GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди.

Регистриран CSC сертификат за регистрација на LIoyd, сертификат за БВ и сертификат за CCS.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански интермодалните контејнери се произведуваат според GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди, со сертификат за регистрирање на регистарскиот центар на LIoyd, БВ сертификат и сертификат за CCS и нудат груба, издржлива конструкција со високо ефикасен систем за изолација за максимално време на задржување.

Стоката е широко користена за транспорт на криогеничен рефус LNG - ширум светот со брод, железница или пат. Нашите ISO контејнери се достапни во широк спектар на работни притисоци од 0.8-2.2 МПа.

Технички карактеристики

Контејнер за резервоар за ISO LNG T75

стандард

Тип број

Пополнување медиум

Работен притисок

Вода капацитет

материјал

Внатрешен / надворешен брод

EN13530

TSCSC-D22B

(T75-20FT-18BAR)

ЛНГ

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-A21A

(T75-20FT-22BAR)

ЛНГ

2.2MPa

21.4M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-FA-2019-13

(T75-20FT-16BAR)

ЛНГ

1.6MPa

20.4M3

/

ASME

TCSCS-U46F

(T75-40FT-8BAR)

ЛНГ

0.8MPa

45.7M3

SA240M / Q345R

Пакување и испорака

Контејнерот е со број на контејнер и се испраќа директно.

Извештај и сертификати

Контејнерите се со сертификат за производи за инспекција на производи, цртање на генерално собрание, шема на проток на контејнер, шема на проток, упатство за употреба, сертификат за пресметка на јачина и сл., Сертификат за регистрација CSC на трети лица или сертификат за CCS.

Референтен LRS CSC сертификат:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го изберете вистинскиот производ?

  Pls ги означуваат параметрите на контејнерот што ви треба, вклучително и стандарден производствен производ, работен притисок, медиум за полнење (само еден вид медиум или различен медиум), pls, исто така, ја означуваат и потребната количина. Веднаш можеме да обезбедиме 8-22бар работен притисок за LNG. Големините вклучуваат 20 и 40 метри.

 • 02
  Каков производствен стандард и сертификат можете да ги обезбедите?

  Стандардите за производство вклучуваат EN, ASME, GB, а ние исто така нудиме сертификат за регистрација на CSC на LIoyd, сертификат за БВ или сертификат за CCS.

 • 03
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме вентили во Кина и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили штом еднаш ќе се потврди.

Контактирајте нѐ