< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Транспорт и складирање на ЛНГ

Ти си тука : Дома>енергија>Транспорт и складирање на ЛНГ

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Резервоар за LNG

Тип: вертикална, хоризонтална

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 1М3 - 200М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Средно: ЛНГ

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански снабдување резервоар со LNG што може да наполни природен гас во течна форма.

За да обезбеди опрема со високи перформанси, Синокленски направи серија строги тестови, вклучувајќи автоматски процес на заварување, рендгенски и ултразвучни тестови, производство и тестирање на вакуум, хидраулични тестови, тест за истекување за внатрешен сад, итн.

Технички карактеристики

Резервоар за LNG

стандард

тип

Медиум

GB / ASME / EN

10М3-16БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

20М3-11БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

20М3-16БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

20М3-8БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

25М3-16БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

50М3-16БАР

ЛНГ

GB / ASME / EN

100М3-8БАР

ЛНГ


Пакување и испорака

Резервоарите ќе бидат спакувани во контејнер и фиксирани со јажиња или директно испорачани на големо.

Извештај и сертификати

Резервоарите се испорачуваат со детален извештај за тестирање на фабрики и извештај за тестирање на трети лица.

Фабрички извештај за тестови вклучува:

Хидростатички тест

Х-зраци тест за заварување

Не-деструктивен тест

Откривање на хелиум-истекување

Тест за вакуум

Тест сертификат за безбедносен вентил

Својство за виткање на плочата за заварување

Механички својства за тест плоча за заварување

Конечен извештај за затворање

итн

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично, потребни се 2-4 месеци за да се заврши производството, врз основа на времето за испорака на суровината.

 • 02
  Што е со производството достапен стандард?

  Стандарден производствен производ, вклучувајќи GB / ASME / EN.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ