< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогенски цилиндар за медицински кислород

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард), итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок:1.37Mpa, 1.59Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.4Mpa, 2.88Mpa, 3.45Mpa итн.

За медицински кислород, течен кислород LOX

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Огромната низа модели на SinoCleansky нудат се што ви е потребно за транспорт, складирање и дистрибуција на течни гасови безбедно и сигурно.

Карактеристики на производот

1. Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација

2. Апликација: LOX, LIN, LAR, LCO2, LNG складирање и транспорт, особено за медицински оксиен.

3.Стандардно: DOT-4L, EN1251, GB24159, ASME,и други меѓународни стандарди

Супер изолација со високи перформанси

Минимална загуба на пареа на производ

Практично складирање и транспорт

Прилагодените калеми за испарување обезбедуваат постојан проток на бензинот


图片 3

Технички карактеристики

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард), итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.37Mpa, 1.59Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.4Mpa, 2.88Mpa, 3.45Mpa итн

Типични типови (вертикални):

GB24159

DPL450-175L/195L/210L-1.37Mpa

GB24159

DPL450-175L/195L/210L-2.3Mpa

GB24159

DPL450-175L/195L/210L-2.88Mpa

GB24159

DPL450-175L/195L/210L-3.45Mpa

GB24159

DPL450-232L-1.37Mpa

GB24159

DPL450-232L-3.45Mpa

EN1251

EN160HP (175L-2.4Mpa)

EN1251

EN180HP (197L-2.4Mpa)

EN1251

EN200HP (216L-2.4Mpa)

ДОТ-4Л

CT160HP (175L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT180HP (195L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT200HP (205L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT240HP (250L-2.02Mpa)


Популарни типови со голем капацитет(Вертикално / хоризонтално по избор):

GB24159

DPL700-410L-1.37Mpa Вертикално

GB24159

DPL700-500L-1.37Mpa Вертикално

GB24159

DPL700-410L-2.3Mpa Вертикално

GB24159

DPL710-500L-2.3Mpa Вертикално

GB24159

Хоризонтално DPW650-410L/499L-1.59Mpa

GB24159

Хоризонтално DPW650-499L-2.5Mpa

GB24159

Хоризонтално DPW650-499L-3.45Mpa


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од GB24159, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања

ул>

 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L фрлачи со житарка, обично тие ќе бидат испраќани од садот 20ft, количината на товарење е околу 50 парчиња.

 • 02
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За количина на контејнер од 20 метри, обично се потребни 4-6 недели да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ