< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогенски камион резервоар за медицински кислород

Стандард за производство: GB, ASME

Капацитет: 3M3 - 57М3.

Работен притисок: 0.3Mpa, 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Средно: Медицински кислород LOX

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Камион танкер со големина по нарачка без шасии

SinoCleansky обезбедува дел за полнење на камион -цистерна без шасија и глава, пумпата е по избор. Производите се широко користени во медицинското стационарно складирање и транспорт на кислород. Во меѓувреме, тие го положија меѓународниот сертификат за одобрување, како што се ASME и GB итн. 

Без оглед на големината на делот за товарање на камиони што ви требаат, услугата Sinocleansky направена по нарачка секогаш ќе ве задоволи.

SinoCleansky, исто така, обезбедува Криогенска полуприколка за индустриски гас, особено за медицински оксиен LOX.

01


Технички карактеристики

Целосен асортиман на камион -цистерна

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 3M3 - 57M3.

Работен притисок: 0.3Mpa, 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Средно: медицински кислород LOX

Криогенски камион резервоар за медицински кислород

Изолација: Висок-вакуумска повеќеслојна изолација.

Обем: 792- 5283гал / 3М3-20M3

MAWP: 0.3Mpa, 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Средно: медицински кислород LOX

Системи за испорака MicroBulk (со пумпа и метар) 

Изолација: Висок-вакуумска повеќеслојна изолација.

Обем: 1057-5283 gal / 4-20M3

Притисок за празнење: 0.8-3.5Mpa / 0.8-1.6Mpa

Средно: медицински кислород LOX

Обезбедуваме товарење дел од камион цистерна, без шасија и глава

Криогенски полуприколка за медицински кислород LOX

НЕ

ИМЕ

Локс Полуприколка

1

модел Не

SCS-GB-27.39M3-0.3MPA

2

Вкупен волумен

27.39M3

3

Ефективен волумен

25.47M3

4

Работен притисок

0.3Mpa

5

Се вчитува средно

Локс

6

Кодекс на дизајн

GB (кинески стандард)


Главен материјал

Внатрешен сад

S30408

7

Надворешен сад

Q345R

8

Температура на дизајнирање

‐196/50

9

Тип на изолација

Висок вакуум повеќеслојна изолација

10

Вкупна нето тежина

10940 KG

11

димензии

12065x2520x3455mm

 

Пакување и испорака

Beе биде спакувана во контејнер и фиксирана со јажиња или директно испорачана на големо.

Извештај и сертификати

Танкерот за товарни возила ќе биде доставен со детален извештај за тестирање, вклучувајќи извештај за фабрички тест и извештај за хидрауличен тест, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.


Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично се потребни 3-4 месеци да се заврши производството.

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој резервоар за складирање?

  Резервоарите за складирање се користат за LNG и друг течен индустриски гас, вклучувајќи LOX / LIN / LAr ​​итн.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ