< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогенски резервоар за медицински кислород

Тип: вертикална, хоризонтална

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Популарен капацитет: 5M3 - 50M3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: Медицински гас, особено за LOX

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky дизајнира и произведува вертикален и хоризонтален резервоар за криогени складирање за медицински гас. Режимите за топлинска изолација вклучуваат изолација на валуум со перлит во прав и изолација од повеќеслоен супер вакуум.

За да обезбеди опрема со високи перформанси, Синокленски направи серија строги тестови, вклучувајќи автоматски процес на заварување, рендгенски и ултразвучни тестови, производство и тестирање на вакуум, хидраулични тестови, тест за истекување за внатрешен сад, итн.

Технички карактеристики

Резервоар за складирање на криогени

стандард

Волумен

Работен притисок

Медиум

ASME / GB

5 M3

8 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

5 M3

16 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

10 M3

8 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

10 M3

16 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

15 M3

8 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

15 M3

16 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

20 M3

8 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

20 M3

16 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

30 M3

8 бар

Медицински кислород LOX

ASME / GB

30 M3

16 бар

Медицински кислород LOXПакување и испорака

Резервоарите ќе бидат спакувани во контејнер и фиксирани со јажиња или директно испорачани на големо.

图片 2

Извештај и сертификати

Резервоарите се испорачуваат со детален извештај за тестирање на фабрики и извештај за тестирање на трети лица.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично, потребни се 2-4 месеци за да се заврши производството, врз основа на времето за испорака на суровината.

 • 02
  Што е со производството достапен стандард?

  Стандарден производствен производ, вклучувајќи GB / ASME / EN.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ