< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Контејнер за резервоари ISO за медицински кислород

1. Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација

2. Апликација: LOX, медицински кислород складирање и транспорт.

3. Стандард: GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди

4. LIoyd's Register CSC Certificate, BV Certificate и CCS сертификат  

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Интеркомодалните контејнери Sinocleansky се произведуваат според GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди, со LIoyd's Register CSC сертификат, BV сертификат и CCS сертификат и нудат цврста, издржлива конструкција со високо ефикасен систем за изолација за максимално време на држење.

Стоката е широко користена за транспорт на криогени течности за волумен - особено за медицински кислород LOX - низ целиот свет преку брод, железница или пат. Нашите ISO контејнери се достапни во широк спектар на работни притисоци од 0.8-2.4MPa.

1567145305845232


Технички карактеристики

стандард

Тип број

Пополнување медиум

Работен притисок

Вода капацитет

материјал

Внатрешен / надворешен брод

ASME

TCSCS-D22C (T75-20FT-8BAR)

LOX / LIN / LAR

0.8MPa

21.7 M3

SA-240M 304/Q345R

ASME

TCSCS-D21DB (T75-20FT-16BAR)

LOX / LIN / LAR

1.6MPa

21 M3

SA-240M 304/Q345R

ASME

TCSCS-D21D (T75-20FT-16BAR)

LOX / LIN / LAr ​​/ LNG / LC2H4 / ЛК2H6

1.6MPa

21 M3

SA-240M 304/Q345R

ASME

TCSCS-D21EB (T75-20FT-22BAR)

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LN2O

2.2MPa

21 M3

SA-240M 304/Q345R

EN13530

TCSCS-D22D (T75-20FT-18BAR)

LOX / LIN / LAR

1.8MPa

21.7 M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TSCSC-D22B (T75-20FT-18BAR)

LOX / LIN / LAr ​​/ LNG / LN2О / ЛК2H4 / ЛК2H6

1.8MPa

21.7 M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-D22E (T75-20FT-18BAR)

LOX / LIN / LAr ​​/ LN2O

1.8MPa

21.7 M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-A21A (T75-20FT-22BAR)

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / ЛНГ

LN2О / ЛК2H4 / ЛК2H6

2.2MPa

21.4 M3

1.4315 / Q345R


Пакување и испорака

Контејнерот е со број на контејнер и се испраќа директно.

Извештај и сертификати

Контејнерите се со сертификат за производи за инспекција на производи, цртање на генерално собрание, шема на проток на контејнер, шема на проток, упатство за употреба, сертификат за пресметка на јачина и сл., Сертификат за регистрација CSC на трети лица или сертификат за CCS.

Референтен LRS CSC сертификат:

Е-пошта <a href = "maito:[заштитена по е-пошта]"стил =" текст-декорација: подвлечи; фонт-големина: 16px; ">[заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го изберете вистинскиот производ?

  Pls укажуваат на параметрите на контејнерот што ви треба, вклучувајќи го и стандардот за производство, работен притисок, медиум за полнење (само еден вид медиум или разновиден медиум), pls исто така ја означуваат потребната количина. Обично можеме да обезбедиме работен притисок од 8-18bar за заедничка течност индустриски гас и 22bar за LCO2. Големината со 20ft и 40ft.

 • 02
  Каков вид на медиум може да се чува?

  LOX, LIN, LAR, LNG, LCO2, LN2O

 • 03
  Каков производствен стандард и сертификат можете да ги обезбедите?

  Стандардот за производство со EN, ASME, GB и ние исто така обезбедуваме сертификат за регистрирање CSC на LIoyd и сертификат CCS.

 • 04
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме кинески вентили и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили откако ќе биде потврден. Покрај тоа, пумпата е опционална. Можеме да обезбедиме пумпа Смит, пумпа Франс Криостар или без пумпа, цената е различна.

Контактирајте нѐ