< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Микробулк резервоар за медицински кислород

Популарна големина за медицинска употреба на кислород:

Капацитет на вода: 2000L, 3000L, 5000L,

Работен притисок: 16bar

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Микрообемните резервоари SinoCleansky нудат подобро решение за испорака на течен гас од крај до крај, заменувајќи ги сите ваши скапи цилиндри за гас. Тоа значително го подобрува транспортот, полнењето и складирањето на бензинот. Идеално решение за клиенти со средна големина во индустрии, медицински, сечење, лабораторија и сл.

Посигурен, безбеден, ефикасен и економичен, во споредба со цилиндри за гас под висок притисок и колби од доар.  

Супериорна изведба: поголем капацитет, подолг период на складирање, поголема брзина на проток, брзо зголемување на притисокот. Тоа е најдоброто и единствено решение за ваше ласерско сечење на дебел метал!

Сите модели за ваш избор: капацитет 1000L, 2000L, 3000L, 5000L; Работен притисок 16bar, 25bar, 35bar.

Бенефиции на микрообемните резервоари SinoCleansky:

Тоа е решение за полнење на лице место за корисници на цилиндри за бензин.

Загубата на полнеж е мала, па дури и нула.

Подолго време на задржување на течен гас.

Вонредниот термички квалитет обезбедува многу мала загуба на гас.

Брзината на засилување е брза, а протокот на гас е голем.

Брзо полнење за да заштедите време и да ги намалите трошоците.

Повеќе притисоци, различни волумени, повеќе избори.

Вентили на брендот HEROSE, REGO, додатоци, висока сигурност.

Мал отпечаток, удобен транспорт, едноставна инсталација.

Потребно е помалку работење и одржување.

图片 1


Технички карактеристики

стандард

тип

Волумен на вода

Работен притисок

Гас среден

ASME

Микробулк
M1000

1000L

1.6 MPa

LOX LIN LAR LNG

ASME

Микробулк
H1000

1000L

2.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
V1000

1000L

3.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
M2000

2000L

1.6 MPa

LOX LIN LAR LNG

ASME

Микробулк
H2000

2000L

2.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
V2000

2000L

3.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
M3000

3000L

1.6 MPa

LOX LIN LAR LNG

ASME

Микробулк
H3000

3000L

2.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
V3000

3000L

3.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
M5000

5000L

1.6 MPa

LOX LIN LAR LNG

ASME

Микробулк
H5000

5000L

2.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2

ASME

Микробулк
V5000

5000L

3.5 MPa

ЛОКС ЛИН ЛАР LCO2


Пакување и испорака

Резервоарот Microbulk ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

010

Извештај и сертификати

Резервоарите се испорачуваат со детален извештај за тестирање на фабрики и извештај за тестирање на трети лица.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.


Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично, потребни се 2-4 месеци за да се заврши производството, врз основа на времето за испорака на суровината.

 • 02
  Што е со производството достапен стандард?

  Стандарден производствен производ, вклучувајќи GB / ASME / EN.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ