< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Медицински

Ти си тука : Дома>апликации>Медицински

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Челичен медицински кислороден цилиндар

Голем rвон на водата.

Јасен печат, добри перформанси.

Многу видови на вентил и капачиња.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

ISO9809, TPED, DOT стандард, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky ги обезбедува сите видови челичен цилиндер за гас. Нашите производи се произведуваат според GB5099, ISO9809, EN ISO9809 (TPED), DOT-3AA и други меѓународни стандарди. Ние обезбедиме трети лица извештаи за тестирање за нашите цилиндри, како што е TUV.

Цилиндрите SinoCleansky широко се користат за медицински гасови, особено за медицински кислород.

Технички карактеристики

Производство на производство: GB5099, ISO9809, EN ISO9809 (TPED), ДОТ-3AA

Вода капацитет: 0.5L - 200L

Работен притисок: 15Mpa, 20Mpa, 23Mpa, 30Mpa

Надворешен дијаметар: 108мм - 406мм итн

Медицински цилиндар

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB5099 / ISO9809

WMA140-15-10L

140 mm

10 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA219-15-40L

219 mm

40 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA232-15-47L

232 mm

47 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA232-20-50L

232 mm

50 L

20 MPa

EN ISO9809

OD232-20-50L

232 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АА

225CF

229 mm

43.3 L

2015 psi 


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.  

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови и хидростатски тест.

Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од ISO9809 std, кои вклучуваат: Тест за хемиски состав; Физички тестови како тест на затегнување на истегнување; Тест на јачина на принос, тест за вредност на влијанието; Тест на рафал итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со суровината на HP Бесшевниот челичен гасен цилиндер?

  Суровината главно вклучува 37Mn / 34CrMo4 / 30CrMo и челична палка / челична цевка.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер 20-ти, ако без палета, количината на товар е 1400 парчиња за 10L, 480 парчиња за 40L, 410 парчиња за 47L и 245 парчиња за 68L.

Контактирајте нѐ