+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар за микробулк

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар за микробулк

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ASME стандарден резервоар за микробулк 3м3-35бар

Microbulk апликација за ласерско сечење

Поголем капацитет

Подолг период на чување

Поголема стапка на проток

Брзо натрупување на притисок што е најдобро решение за ласерско сечење.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

 • video

ОПИС

Микрообемните резервоари SinoCleansky нудат подобро решение за испорака на течен гас од крај до крај, заменувајќи ги сите ваши скапи цилиндри за гас. Тоа значително го подобрува транспортот, полнењето и складирањето на бензинот. Идеално решение за клиенти со средна големина во индустрии, медицински, сечење, лабораторија и сл.

Посигурен, безбеден, ефикасен и економичен, во споредба со цилиндри за гас под висок притисок и колби од доар.

Супериорна изведба: поголем капацитет, подолг период на складирање, поголема брзина на проток, брзо зголемување на притисокот. Тоа е најдоброто и единствено решение за ваше ласерско сечење на дебел метал!

Сите модели за ваш избор: капацитет 1000L, 2000L, 3000L, 5000L; Работен притисок 16bar, 25bar, 35bar.

Бенефиции на микрообемните резервоари SinoCleansky:

Тоа е решение за полнење на лице место за корисници на цилиндри за бензин.

Загубата на полнеж е мала, па дури и нула.

Подолго време на задржување на течен гас.

Вонредниот термички квалитет обезбедува многу мала загуба на гас.

Брзината на засилување е брза, а протокот на гас е голем.

Брзо полнење за да заштедите време и да ги намалите трошоците.

Повеќе притисоци, различни волумени, повеќе избори.

Вентили на брендот HEROSE, REGO, додатоци, висока сигурност.

Мал отпечаток, удобен транспорт, едноставна инсталација.

Потребно е помалку работење и одржување.

013-11

Технички карактеристики

图片 1

Пакување и испорака

Резервоарот Microbulk ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

010

Извештај и сертификати

Резервоарот Microbulk се испорачува со детален извештај за фабрички тестови.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со стапката на испорака на гас?

  Ние прифаќаме оптимизиран дизајн за да ја направиме најголемата стапка на испорака на гас на пазарот, според табелата за спецификации на нашите производи.

 • 02
  Која е дневната стапка на испарување?

  Благодарение на нашиот оптимизиран дизајн, нашите резервоари за микрокрупни уживаат најмала дневна брзина на испарување на NER.

 • 03
  Која е конфигурацијата на конекторот за полнење?

  Според барањето на клиентите, тој може да биде прилагоден и опремен со приклучоци погодни за камион-цистерна на клиенти за да се постигне максимална разновидност.

video

Контактирајте нѐ