+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар за микробулк

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар за микробулк

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Стандарден резервоар за микробулк ASME

Централизиран систем за снабдување со гас

Висока вакуумска повеќеслојна изолација

Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на резервоарот

Аплицирање за чување на LOX 、 LN2 、 LAr 、 LCO2 、 LNG и др.

Стандарден ASME со детален извештај за тестот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

 • video

ОПИС

СиноКлеански Стандарден систем за складирање на микробулк резервоар ASME --- MT серија е централизиран систем за снабдување со гас.

Интегриран е со резервоар за складирање со мали димензии, PBC, испарувач и цевководи, им овозможува на спакуваните дистрибутери на гас и на корисниците да уживаат во придобивките од испорака на лице место за гас.

Избегнување на губење време, загуба на течност, трошоци за работна сила при замена на цилиндрите. Користење на сериите Microbulk Tank, без замена на цилиндар, без загуба на течност, без штета од работењето.

05

Технички карактеристики

Стандарден резервоар за микробулк ASME

стандард

тип

Медиум

ASME

1М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

2М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

3М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

5М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

1М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

2М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

3М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

5М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

1М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

2М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

3М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME

5М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

Пакување и испорака

Резервоарот Microbulk ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

08

Извештај и сертификати

Резервоарот Microbulk се испорачува со детален извештај за фабрички тест и извештај за тест за трети лица.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со марката за вентили и мерачи?

  Ние обезбеди кинески познати брендови вентили и меѓународни вентили за трици врз основа на барање на клиентите, како што се Херосе, Рего, ВИКА, итн.

 • 02
  Дали е достапен надворешен гасификатор?

  Да, надворешен гасификатор е достапен на барање на клиентот.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во услуга за гаранција од 12 месеци.

video

Контактирајте нѐ