+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар за микробулк

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар за микробулк

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

GB стандарден резервоар за микробулк

Централизиран систем за снабдување со гас

Висока вакуумска повеќеслојна изолација

Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на резервоарот

Аплицирање за чување на LOX 、 LN2 、 LAr 、 LCO2 、 LNG и др.

GB стандард со детален извештај за тестот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

 • video

ОПИС

СиноКлеански GB стандарден резервоар за микробулки --- MT серија е иновативна платформа за складирање на гас, специјално дизајнирана за замени на корисници на индустриски цилиндри во сечење, заварување, лабораторија за криогени, болница… широко применета за складирање на LOX 、 LN2 、 LAr 、 LCO2 、 LNG итн.

Карактеристиката на висока вакуумска повеќеслојна изолација и добро дизајнираната структура доведува до нула загуба на течност НУЛА дури и БЕРЛИ НУЛА и долготрајна јачина на вакуум.

Сигурен, ефикасен, рентабилен, ова е резервоар за микробуршки SinoCleansky.

09

Технички карактеристики

GB стандард Резервоар за микробулк

Типична спецификација на моделот на криогенски резервоар

Целосен волумен (L)

1069

2135

3071

5327

Ефективен волумен (L)

1016

2028

2917

5061

Работен притисок (Mpa)

1.6

2.5

3.5

1.6

2.5

3.5

1.6

2.5

3.5

1.6

2.5

3.5

Сортирање на садови

II

Површински третман

Огледална површина Ra 0.025

Термоизолациски тип

Висок вакуум Повеќеслојни термоизолациони

База-поддршка структура

Основа на седлото

материјал

Внатрешен сад: 06Cr19Ni 10 / Надворешен цилиндар: S30408 ​​/ Основа на седлото: S30408

спецификација

GB150-2011 / ASME

Вчитување на медиумите и пополнување на тежината

LOX (кг)

1696

2159

2277

3817

4099

4460

5610

5981

6424

8818

9413

10096

ЛИН (кг)

1631

1821

1939

3142

3424

3785

4639

5010

5453

7132

7727

8410

Лар (кг)

2225

2415

2533

4328

4610

4971

6345

6716

7159

10093

10688

11371

LCO2 (кг)

1856

2046

2164

3592

3874

4235

5287

5658

6101

8256

8851

9534

LNG (кг)

1267

1457

1575

2416

2698

3059

3595

3966

4409

5320

5915

6598

Параметри на производот

Брзина на проток на гас

30

60

60

100

Испарување (LIN)

≤0.8%

≤0.7%

≤0.6%

≤0.45%

Празна тежина

810

1000

1118

1533

1785

2146

2282

2653

3096

3043

3638

4321

димензии

1500 * 1450 * 2306

1800 * 1550 * 3500

2000 * 1750 * 3650

2000 * 1750 * 5350

Пакување и испорака

Резервоарот Microbulk ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

010

Извештај и сертификати

Резервоарот Microbulk се испорачува со детален извештај за фабрички тестови.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со марката за вентили и мерачи?

  Ние обезбеди кинески познати брендови вентили и меѓународни вентили за трици врз основа на барање на клиентите, како што се Херосе, Рего, ВИКА, итн.

 • 02
  Дали е достапен надворешен гасификатор?

  Да, надворешен гасификатор е достапен на барање на клиентот.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во услуга за гаранција од 12 месеци.

video

Контактирајте нѐ