< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Mini LNG растение

Ти си тука : Дома>енергија>Mini LNG растение

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Фабрика за мини ЛНГ - успешна постројка

Монтирани на лизгање

Модуларно дизајниран

По мерка

Динамички тестирано

  • Опис

ОПИС

Mini-LNG е најдоброто решение за неконвенционални извори на гас, што се грижи за гладот ​​во светот за енергија. SinoCleansky ја развива основната технологија на MRC за мали LNG, што е монтажа со лизгање, модуларно дизајнирана и прилагодена да ги исполни различните побарувања за природен гас, вклучително и гас, маргина на бензин, бунар за гас од шкрилци, бензин за јаглен, градско гасување , биогас и многу повеќе.

 

За да ги исполниме највисоките стандарди за квалитет на LNG, развивме сопствен дизајн за избор и димензионирање на опрема со најфлексибилни технички решенија. Нашата сила лежи во фактот дека сме во можност да ги координираме потребите на клиентите со искуството стекнато со текот на годините и да обезбедиме по мерка решенија засновани на нашите континуирани активности во развој на проекти.

 

Постројките се испорачуваат во модуларни делови за лесна и ниска цена за инсталација. Опремата е инсталирана како зголемени модули, кои потоа се поврзуваат за време на инсталацијата на самото место со минимален број интерфејси на претходно фабрикувани темели.

Како последица на тоа, постои значително намалување на трошоците за инсталирање и пуштање во работа.

 

SinoCleansky обезбедува техничка обука за инженерите на клиенти во нашата фабрика. Покрај тоа, за инсталирање и пуштање во работа на самото место, сето тоа се изведува под внимателен надзор и одговорност на стручните инженери на страницата СиноКлеански.

图片 2

 01Контактирајте нѐ