+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Mini LNG растение

Ти си тука : Дома>Производи>Mini LNG растение

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Mini LNG растение

Монтирана со лизгање

Модуларно дизајнирано.

Натопена.

Динамички тестиран.

  • Опис

  • Пакување и испорака

ОПИС

Gasooo, ужива во нашата сопствена основна технологија и комплетен процесен пакет на MRC за Mini LNG;

Гасуо, го претвори нашето решение во успешен демо проект, исто така прва и единствена тест платформа за Mini LNG;

Гасуо, се залага за „отворање, работа и можност за гас“, бренд роден за LNG и ги задоволува сите ваши барања на Mini LNG;

Цела единица за процесирање

Сериски број

работна уметност

забелешки

1

Единица за предтретман на гас од суровина


2

Единица за деакификација на гас од суровина


3

Меркур од дехидрација на гас од суровина отстранува единица


4

Измешајте ја единицата за компресирање на ладилното средство


5

единица за ладилна каса за ликвидација


6

Мерачи и PSA азот генерираат единица

единица за снабдување со азот

7

Единица за складирање ладење и пропорција


8

Единица за топлинско масло


9

Единица за контрола на инструменти


10

Инженеринг за напојување / единица за производство на електрична енергија


11

Единица за складирање и вчитување на LNG

опција

примена поле

Специфи за демо фабрика

Дневен капацитет :50000Nm3 / ден

Регулира притисок на гас во суровина,мерење:

   дизајн проток на проток 2291.3Nm3/ ч Реална работа 2083Nm3/h

   влезен притисок 0.4Mpa, излез 4.1Mpa

Единица за прочистување:

   дизајн проток на проток 2083Nm3/ ч Реална работа 2046Nm3/h

   влезен притисок 4.03Mpa, излез 3.92Mpa

Ладна кутија:

  проток 2046Nm3/ ч Реална работа 2046Nm3/h

  влезен притисок 3.89 Mpa, излез 0.3Mpa   

излез : Стандарден LNG -157

Технологија:Црвениот крст на РМ

 

Повеќе воведување на MRC

Мешаниот циклус на ладење за мешање е процес во кој мешавината на N2 и C1 до C5 јаглеводороди се користи како циркулаторно ладење. Процесот се карактеризира со употреба на мешано ладење во циклусот на ладење, потребен е само еден компресор, што го поедноставува процесот и ги намалува трошоците.


Пакување и испорака

MINI LNG растението инсталирано со лизгање и модуларен дизајн може да се испорача, инсталира и одржува лесно.

Контактирајте нѐ