< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Mini LNG растение

Ти си тука : Дома>апликации>Mini LNG растение

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Динамичка платформа за тестирање

Монтирани на лизгање

Модуларно дизајниран

По мерка

Динамички тестирано

  • Опис

ОПИС

MINI LNG DEMO PLANT, ПРВА И САМО ТЕСТНА ПЛАНТИЦА ВО КИНА

Mini-LNG е најдоброто решение за неконвенционални извори на гас, што се грижи за гладот ​​во светот за енергија. SinoCleansky ја развива основната технологија на MRC за мали LNG, што е монтажа со лизгање, модуларно дизајнирана и прилагодена да ги исполни различните побарувања за природен гас, вклучително и гас, маргина на бензин, бунар за гас од шкрилци, бензин за јаглен, градско гасување , биогас и многу повеќе.

图片 1

03

04

Контактирајте нѐ