< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Пратеник заварен гасен цилиндер

Ти си тука : Дома>Производи>Пратеник заварен гасен цилиндер

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Пратеник заварен гасен цилиндер

Цилиндар заварен цилиндар може да се користи за полнење со течен гас со низок притисок како течен амонијак, течен хлор и растворен гас како што е ацетилен, итн. Цилиндар за заварување со челик може да се користи и за противпожарен цилиндар.

 • Ацетилен цилиндер

  Цилиндрите SinoCleansky ацетилен главно се користат во индустриско поле за заварување и сечење. Исто така, широко се користи за складирање и транспорт на ацетилен ...

 • Течен хлор цилиндер

  SinoCleansky обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас со хлор со GB5100, EN и други меѓународни стандарди, тие широко се извезуваат во целиот свет, вклучително и на Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка ...

 • Течен амонијак цилиндер

  SinoCleansky обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас амонијак со GB5100, EN и друг меѓународен стандард, тие широко се извезуваат во целиот свет, вклучувајќи ги Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Јужна Азија, итн ...

 • FM200 / NOVEC1230 Цилиндер

  Цилиндрите SinoCleansky заварени FM200 / NOVEC1230 се произведуваат според DOT-4BW, EN и други меѓународни стандарди. Тие имаат предности на безбедност, лесна тежина, јасен печат, постојана висина и елегантен изглед ...