+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Пратеник заварен гасен цилиндер

Ти си тука : Дома>Производи>Пратеник заварен гасен цилиндер

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Ацетилен цилиндер

Производство: st11638: GB13322, EN8, DOT-XNUMXAL.

Надворешен дијаметар: 101мм - 260мм итн.

Вода капацитет: 2L - 60L.

Популарен тип: MC10, B40, 40L.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Ацетиленските цилиндри главно се користат во индустриското поле за заварување и сечење.

Исто така, широко се користи за складирање и транспорт на ацетилен.

SinoCleansky ги снабдува ацетиленските цилиндри кои одговараат на различни стандарди и ги задоволуваат потребите на различни регионални пазари. Популарната големина GB11638, цилиндар 40L и типот DOT-8AL, MC10 и B40. Тие се сигурни во квалитет, економски, безбеден и добиле поволни коментари од корисниците.

Технички карактеристики

Ацетилен цилиндер

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB11638

RYL250-40

258 mm

40 L

1.56 Mpa

EN13322

EN13322-OD260-40L

260 mm

40 L

1.5 Mpa

EN13322

EN13322-OD310-60L

310 mm

60 L

1.5 Mpa

ДОТ-8АЛ

MC10 (20CF)

101 mm

2 L

1.56 Mpa

ДОТ-8АЛ

B40 (40CF)

158 mm

7.6 L

1.56 Mpa

ДОТ-8АЛ

A250

254 mm

43 L

1.56 Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани внимателно за заштита. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови и хидростатски тест.

И за стандардниот цилиндер ДОТ, ќе се обезбеди детален извештај за тестирање на трети лица.

Извештај за тест за фабриката за референца:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Ацетиленскиот цилиндер главно се користи во индустриско поле за заварување и спојување.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер 20-ти, ако без палета, количината на товар е 480 парчиња за 40L.

 • 03
  Што е со цилиндерот користејќи како комплет за заварување и сечење?

  Цилинтерот MC10 на ацетилен се совпаѓа со 20CF цилиндар. Ацетилен цилиндерот Б40 се совпаѓа со цилиндрот на кислород од 40СФ.

Контактирајте нѐ