+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Пратеник заварен гасен цилиндер

Ти си тука : Дома>Производи>Пратеник заварен гасен цилиндер

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

FM200 / NOVEC1230 Цилиндер

Производство std: EN13322, DOT-4BW

Надворешен дијаметар: 228мм - 462мм итн

Вода капацитет: 16L - 240L

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Заварени цилиндри FM200 / NOVEC1230 се произведуваат според DOT-4BW, EN и други меѓународни стандарди. Тие имаат предности на безбедност, лесен, јасен печат, постојана висина и елегантен изглед.

Цилиндрите со целосен опсег од 16.6L до 240L и добиваат сертификати од LRS, SGS, BV, TUV и др.

Технички карактеристики

FM200 / NOVEC1230 Цилиндер

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN13322

EN228.6-16.6L-42bar

228.6 mm

16.6 L

42 бар

EN13322

EN324-52L-42bar

324 mm

52 L

42 бар

EN13322

EN450-240L-42 бар

450 mm

240 L

42 бар

DOT4BW

OD406-52L-500PSI

406 mm

52 L

500 psi

DOT4BW

OD406-106L-500PSI

406 mm

106 L

500 psi

DOT4BW

OD406-180L-500PSI

406 mm

180 L

500 psi


Пакување и испорака

Општо, цилиндрите ќе бидат испорачувани со палета, особено за големите цилиндри со капацитет на вода поради проблем со тежината.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за тестот, вклучително и Извештај за фабрички тест и Извештај за тест LRS, SGS, BV и TUV од трета страна.

И, исто така, можеме да соработуваме со клиенти за да направиме локален регистар за цилиндри и противпожарен систем.

Референтен извештај:  

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Може ли да изберам многу видови цилиндри по еден редослед?

  Да, ние обезбедуваме мешана услуга, а вие можете да го изберете типот што го претпочитате и да ни кажете количина за да го потврдиме видот на испорака.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер 20ft, 9 парчиња / палета за дијаметар од 324 mm, 5 парчиња / палета за дијаметар од 406 mm, 4 парчиња / палета за дијаметар од 450 mm и 12 палети за еден контејнер.

 • 03
  Каков вид на сертификат од трети страни ќе обезбедите за цилиндерот?

  Ние обезбедуваме LRS, SGS, BV, TUV сертификат од третиот дел и др.

Контактирајте нѐ