+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Пратеник заварен гасен цилиндер

Ти си тука : Дома>Производи>Пратеник заварен гасен цилиндер

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Течен амонијак цилиндер

Производство std: GB5100 / EN

Надворешен дијаметар: 100мм - 800мм итн

Вода капацитет: 40L - 840L

Работен притисок: 2Mpa, 3Mpa

Факултативно: со или без дизајн на прирабница

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас со амонијак со GB5100, EN и друг меѓународен стандард, тие се широко извезувани во целиот свет, вклучително и Блискиот исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Јужна Азија итн.

Технички карактеристики

Течен амонијак цилиндер

стандард

Вода капацитет

дијаметар

Работен притисок

медиумите

GB5100 / МК

40L

250 mm

3 Mpa

21 кг Течен амонијак

GB5100 / МК

100L

350 mm

3 Mpa

53 кг Течен амонијак

GB5100 / МК

130L

350 mm

3 Mpa

68.9 кг Течен амонијак

GB5100 / МК

400L

600 mm

3 Mpa

212 кг Течен амонијак

GB5100 / МК

800L

800 mm

3 Mpa

424 кг Течен амонијак


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани внимателно за заштита. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, и според различниот стандард, ние нудиме LRS, или BV тест извештај и фабрички тест извештај.

Извештај за тест за фабриката за референца:  

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која прилагодена услуга ќе ја обезбедите?

  Како прилагодена услуга, со или без прирабница е задолжително. И Специјален дизајн за да се исполни барањето на клиентот.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер, количината на товар е 17 парчиња во 20GP и 38 парчиња во 40GP, сите со цилиндар 800L.

 • 03
  Каков вид на сертификат од трети страни ќе обезбедите за цилиндерот?

  Ние обезбедуваме Извештај за тестот на Лојд (LRS) од третиот дел или извештај за тест за БВ.

Контактирајте нѐ