< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Решение за инженерство на природен гас

Ти си тука : Дома>енергија>Решение за инженерство на природен гас

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Решение за инженерство на природен гас

  • Регасификација на ЛНГ

    1. Процес на лизгање на рецизификација на цилиндри со LNG

    2. Процес на лизгање на LNG за лизгање

    3. ЛНГ лизга за реказификација со процес на приколка


  • ЛНГ пумпа лизгалка

    Потопени пумпи со LNG (вклучувајќи базен за пумпа, единечна пумпа или двојна пумпа), пневматски стоп вентил, засилувач на резервоар за складирање испарувач BOG, систем на инструменти, електронски систем за контрола, цевковод за топлинска изолација, рамка за пакување и машина за полнење течност LNG, итн.