< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Решение за инженерство на природен гас

Ти си тука : Дома>енергија>Решение за инженерство на природен гас

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЛНГ пумпа лизгалка

  • Опис

ОПИС

1. ЛНГ-систем на лизгање на пумпата вклучува:

Потопени пумпи со LNG (вклучувајќи базен за пумпа, единечна пумпа или двојна пумпа), пневматски стоп вентил, засилувач на резервоар за складирање испарувач BOG, систем на инструменти, електронски систем за контрола, цевковод за топлинска изолација, рамка за пакување и машина за полнење течност LNG, итн. изолацијата на страницата е едноставна и лесна, она што е потребно да се направи е поврзување на цевководот за влез на течност, гасовод за враќање на воздухот, гасовод за излез на течност, контролен кабел и воздух на инструментот. Откако ќе заврши првичното ладење на системот, системот може да биде во состојба на мирување 24 часа; течноста се полни во случај да работи.

 Проток: 12-25m³ / H (единечна пумпа)

 Лифт: 140-240м

слика

2. Систем за лизгање на пумпата L-CNG вклучува:

L-CNG возвратни пумпи со висок притисок (едниот е во функција, а другиот е наменет за подготвеност или и двете се користат истовремено), пневматски вентил, систем на инструменти, електронски систем, цевковод за топлинска изолација, рамка за пакување и машина за полнење на гас CNG, итн. Изолацијата на самото место е едноставна и лесна, она што е потребно да се направи е поврзување на цевководот за влез на течност, гасовод за враќање на воздухот, гасовод за излез на течност, контролен кабел и воздух на инструментот.

 Проток: 500-5000L / H (течна состојба)

 Максимален притисок за излез: 27.5MP

слика

Контактирајте нѐ