< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

НГВ

Ти си тука : Дома>апликации>НГВ

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Цилиндри на ЦНГ

Стандард за производство: ISO11439, ISO11119, NZS5454, ECE R110, NGV2-2000, DOT и др.

ОД: 232мм, 273мм, 279мм, 325мм, 356мм, 406мм, итн

WC: 20L --- 225L.

WP: 20MPA & 25MPA

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндрите за CNG SinoCleansky се произведуваат според различни меѓународни стандарди, главно ISO11439, ISO11119, NZS5454, ECE R110, NGV2-2000, DOT и др. Нашите производи се овластени од меѓународни органи на трети страни, вклучувајќи LRS, BV, SGS итн.

Тип I ЦПГ-челичен цилиндар за возило

Композитен цилиндар ЦИГ тип II за возило (челичен лагер обложен со стаклени влакна)

Композитен цилиндар ЦИГ тип III за возило (алуминиумска обвивка целосно завиткана со јаглеродни влакна)

Цилиндар за складирање на ЦНГ за каскада, и тип I и тип II и тип III

Технички карактеристики

Ø Цилиндар цилиндар ЦПГ тип I

Стандард за производство: ISO11439, NZS5454, ECE R110

ОД: 232мм, 273мм, 279мм, 325мм, 356мм, 406мм, итн

WC: 20L --- 225L

ВП: 20 МПА

 

Ø Тип II ЦПГ композитен цилиндар (обрач од челик, обложен со стаклени влакна)

Стандард за производство: ISO11439, ECE R110

ОД: 325мм, 356мм, 406мм, итн

WC: 50L-200L

ВП: 20 МПА

 

Ø Тип III ЦПГ композитен цилиндар (алуминиумска обвивка целосно завиткана со јаглеродни влакна)

Стандард за производство: NGV2, ISO11119

ОД: 373мм, 383мм итн

WC: 80L-207L 

ВП: 25 МПА


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластична мрежа за заштита на боење. И цилиндрите можат да бидат испорачани со палета, или лабави во контејнер врз основа на количината.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за тестирање, вклучувајќи сертификат за трети страни како што се BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат: Сертификација за квалитет, Хидростатски тест и др.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер 20ft, ако без палета, количината на утовар е 276 парчиња за 325-60L, 165 парчиња за 356-75L.

 • 02
  Кој сертификат можете да го дадете?

  Можеме да обезбедиме сертификат од трета страна издаден од BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат сертификација за квалитет, хидростатички тест и др.

Контактирајте нѐ